10 lat w Unii Europejskiej

Dnia 9 maja 2014 roku uczniowie z naszej szkoły brali udział w korowodzie i pikniku z okazji dziesięciolecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uczniowie z klas If, IIa i IIe, których stroje były jednymi z najbarwniejszych i najbardziej się wyróżniających, reprezentowali Irlandię i Słowenię. Wszystkie grupy - przedstawiciele placówek oświatowych naszego miasta- zebrały się na boisku przy Zespole Szkół. Barwny korowód przeszedł ulicami miasta, udając się na rynek. Kilkaset osób stojąc przed ratuszem, wywoływało burmistrza oraz jego współpracowników. Wspólnie z władzami miasta uczestnicy udali się do parku, gdzie nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursów związanych z Unią Europejską.

Mimo przelotnego deszczu, panowała radosna atmosfera. Wszyscy miło się bawili, podziwiając występy artystyczne uczniów. Imprezę uświetnił koncert naszego szkolnego chóru "Cantabile", który rozruszał widownię skoczną piosenką "Hej bystra woda!