"Bohater"

29 kwietnia uczniowie klas I pod opieką pana Rafała Kajaka udali się do Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy na debatę poświęconą bohaterstwu. Punktem wyjścia do dyskusji, w której przewodzili uczniowie naszego gimnazjum, były prezentacje przygotowane przez poszczególne szkoły, przedstawiające postaci uznawane za polskich bohaterów.

Prezentacja wykonana przez Natalię i Kacpra Dudziak, przybliżyła postać Elżbiety Zawackiej „Zo", kobiety, które swoimi wyczynami i pracą dla ojczyzny mogłaby zasłużyła sobie wybitnie na to zaszczytne miano. Prócz „Zo" przedstawiono postać Ireny Sandler oraz braci Morro.

Dyskusja pozwoliła określić definicję bohaterstwa w opinii dzisiejszej młodzieży, wskazać jej niezbywalne z upływem lat cechy i wartości.