Spotkanie z pisarką Anną Onichimowską

Anna Onichimowska urodziła się w Warszawie, mieszka w Szwecji. Prowadzi życie na walizkach. Pisze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spotkanie z tą przemiłą, zdystansowaną i spokojną pisarką zorganizowała MGBP w Polkowicach. Wzięło w nim udział ponad 40 uczniów, którzy skorzystali z zaproszenia naszej szkolnej biblioteki. Pani Onichimowska opowiadała o pisaniu scenariuszy filmowych, bo i takimi się zajmuje, o swoich książkach, m.in. o cyklu Hera moja miłość, Lot komety Demony na smyczy. Ponieważ jedną z jej ulubionych form pisarskich są opowiadania, dlatego przeczytała nam fragmenty ze zbioru Dziesięć stron świata oraz Pomiędzy.

Spotkanie przyniosło wiele refleksji, ale i zachęciło do sięgnięcia po książki Anny Onichimowskiej, których w naszej bibliotece mamy aż 8 w tym dwa audiobooki.