Szkolna sieć Wi-Fi

wifiW ramach wdrażania Projektu e-nauczania w naszym Gimnazjum, w budynku dydaktycznym została uruchomiona sieć Wi-Fi. W najbliższych dniach będzie dostępna bez zabezpieczeń w ramach przeprowadzanych testów. Docelowo będzie szyfrowana, a dostęp do niej będzie możliwy po złożeniu odpowiedniego wniosku (dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli).

Szkolna sieć Wi-Fi jest wykonana wg najwyższych standardów bezpieczeństwa. Posiada moduł wykrywania zagrożeń (tzw. UTM - Unified Threat Management), który m.in. chroni użytkownika i jego urządzenie przed wirusami oraz przed szkodliwymi treściami. Baza danych o wirusach i stronach internetowych zawierających zagrożenia jest aktualizowana codziennie. Wszelkie działania naruszające bezpieczeństwo są rejestrowane i umożliwiają zidentyfikowanie urządzenia i jego użytkownika.