Wolontariusze pomagają!

W dniach 13-20.12.2013r. wolontariusze ze szkolnego wolontariatu kwestowali w polkowickich marketach (TESCO i Intermarche) i pakowali klientom świąteczne zakupy.

W TESCO uczniowie stali jako przedstawiciele polkowickiego PCK. Zebrane pieniądze zostały przekazane dla PCK na zakup produktów na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących dzieci w ramach programu „Godne dzieciństwo".

W Intermarche datki zostały przeznaczone dla niepełnosprawnych i w ciężkiej sytuacji uczniów z naszej szkoły, na adopcję na odległość dla Alice z Ugandy i chłopca z Indii oraz na pomoc w pracy misyjnej w Afryce dla lokalnego ks. Misjonarza Czesława Leńczuka.

Ponadto wolontariusze zebrali od całej społeczności szkolnej zabawki, słodycze, artykuły spożywcze i chemiczne dla dzieci na Kresach. Dary te przekazaliśmy do DWSPiT dołączając do świątecznej akcji „Zostań Świętym Mikołajem dla polskich dzieci na Ukrainie i Wileńszczyźnie".

Zebraliśmy także dwa worki przyborów szkolnych, które przekazaliśmy Dyrektorowi Misji Przyjaciół Dzieci dla dzieci w Mołdawii.