Wizyta wolontariuszy z Turcji i Gruzji

W dniach od 8 do 11 grudnia 2013r. w naszej szkole przebywały wolontariuszki. Tym razem były to: Seyda Ozdogan z Turcji i Nino Parulava z Gruzji.

W poniedziałek uczennice z klasy 2e i 3d wraz z nauczycielkami j. angielskiego, p. Joanną Dydak i p. Karoliną Gołdyn, zabrały gości na "powitalną pizzę''. Po sympatycznym, poniedziałkowym wypadzie aż do środy wolontariuszki zapoznawały uczniów klas 1, 2, 3 z historią, kulturą, geografią i zwyczajami panującymi w ich krajach.

We wtorek wolontariuszki kontynuowały zwiedzanie Polkowic. Młodzież z naszego gimnazjum miała okazję bliżej zapoznać się z nieznanymi im dotąd miejscami, a nawet spróbować zatańczyć turecki taniec i nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku tureckim i gruzińskim.

Cała wizyta upłynęła bardzo szybko, natomiast czasu było wystarczająco, by każdy mający okazję spotkać się z wolontariuszkami spróbował swoich sił z języka angielskiego w praktyce. Tłumaczami podczas spotkań były uczennice z klasy 2e: Ania Itkowiak, Oliwia Matusiak, Alicja Marynowska, Weronika Napierała, Magdalena Radzięda oraz Marta Olejniczak z klasy 3d i Karolina Fiszer z klasy 3b. Wolontariuszki wyjechały dość szybko, bo już w środę wieczorem.

Uważamy, że wizyta była cennym, pouczającym doświadczeniem, a także mamy nadzieję, że kolejni wolontariusze zawitają w naszym gimnazjum już niedługo.

Oliwia Matusiak i Ania Itkowiak z klasy 2E