Nasze Gimnazjum podczas V prezentacji "Niepełnosprawni Sprawnym"

monikawywiad26 listopada 2013 roku w naszym mieście rozpoczęły się V polkowickie Prezentacje "Niepełnosprawni Sprawnym".

W tym roku nasze Gimnazjum było współorganizatorem tej cyklicznej imprezy. 29 listopada przedstawiciele naszego gimnazjum uczestniczyli w koncercie niepełnosprawnej wokalistki dawnego zespołu Varius Manx – Moniki Kuszyńskiej. Uczennica naszej szkoły Oliwia Pastucha z kl. D  przeprowadziła interesujący wywiad  z wokalistką, z  którego mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych faktów związanych z życiem Moniki Kuszyńskiej.

pokaz2 grudnia to kolejny ważny dzień, poświęcony edukacji i profilaktyce. W polkowickim Aquaparku odbywały się spotkania z młodzieżą pod hasłem,, Skok... i po skoku. Profilaktyka niepełnosprawności. Życie po skoku". Uczniowie naszej szkoły mieli okazję do tego, aby przyjrzeć się pokazowi ratownictwa. W sali fitness ratownicy medyczni z polkowickiego pogotowia omawiali zasady pierwszej pomocy. O konsekwencjach skoku do wody emocjonalnie i sugestywnie opowiadali Filip Rodzik i Marcin Mazur, niepełnosprawni sportowcy z polkowickiego „Skorpiona", którzy taki skok mają za sobą. Siła osobistego przekazu zawsze jest największa.

3 grudnia  to już ostatni dzień V polkowickich Prezentacji "Niepełnosprawni Sprawnym", odbywający się w hali sportowej przy SP-2. Zgodnie z tradycją jest to dzień sportu, w którym osoby niepełnosprawne przedstawiają zaproszonym gościom swoje sportowe umiejętności. Na szczególną uwagę zasługują rozgrywki goalballowe, w których udział wzięli również uczniowie naszego gimnazjum. Po zaciętych rozgrywkach zajęli II miejsce w goalballu i tym samym zdobyli puchar ufundowany przez prezesa polkowickiego stowarzyszenia Skorpion. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.