Spotkanie z „Pasjonatami”

Dnia 16.10.2013 uczniowie klasy I A wraz z wychowawcami zaprosili do naszej szkoły panów Wiesława Pólkowskiego oraz Wiesława Drozda. Spotkanie to odbyło się w ramach realizowanego klasowego projekty wychowawczego pt: „Zwyczajni ludzie z wielkimi pasjami".

Obaj panowie od wielu lat zajmują się w wolnym czasie zbieraniem i kolekcjonowaniem „starych militariów". W swoich kolekcjach posiadają np.: guziki wojskowe, klamry od pasów żołnierskich, hełmy, maski pegaz, manierki,  odznaczenia wojskowe różnych armii i z różnych okresów historycznych. Zaprezentowali również liczne mapy i dokumenty o dużej wartości historycznej. Na spotkaniu uczniowie z klasy I A mogli również poznać działanie wykrywacza do metali, spojrzeć na świat przez lornetkę wojskową oraz przymierzyć hełmy i maski wojskowe. Zaangażowanie z jakim goście opowiadali o swoich zainteresowaniach utwierdziła uczniów w tym, że warto mieć swoje pasje i je realizować.