XIII zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Ponad 20 tysięcy osób 10 października br. przyjechało z całej Polski do Częstochowy. Byli to przedstawiciele około 400 szkół noszących imię Jana Pawła II. Wśród pielgrzymów byliśmy i my. Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa z naszego gimnazjum  uczestniczyła w XIII zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Dzieci, młodzież, nauczyciele, księża i rodzice wzięli udział w uroczystej Mszy św. z udziałem pocztów sztandarowych. Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz szkół im. Jana Pawła II.

„Kochani, wy jesteście szczęśliwcami, że możecie chodzić do Szkoły Jana Pawła II – powiedział witając zgromadzonych pod Szczytem o. Sebastian Matecki, podprzeor Jasnej Góry – Jan Paweł II wam patronuje, to jest bardzo zobowiązujące. Pamiętajcie kochani, że to ma wywierać na nas bardzo duży wpływ. Jego nauka, Jego postawa, to, czego nas uczył przez całe swoje życie od dzieciństwa po ostatnie chwile przebywania tutaj na ziemi. I oto dzisiaj się modlimy, abyście tego ducha Jana Pawła II zdobywali w waszych szkołach, w waszych środowiskach".

eagle