Lekcja w przyrodzie

Dnia 26.09.2013 klasy I A oraz I B wzięły udział w „lekcji w przyrodzie". Planowane zajęcia miały się odbyć w Książu na przełomach rzeki Pełcznicy. Jednak warunki atmosferyczne (silne opady deszczu oraz niska temperatura) nie pozwoliły na realizację zajęć w planowanym miejscu. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów, wychowawcy wraz z instruktorami z fundacji ekologicznej „Zielona Akcja" podjęli decyzję aby udać się na lekcję do Zamku Grodziec. Uczniowie pod opieką kasztelana zamku mogli zwiedzić wszystkie dostępne sale: książęcą, rycerską, tortur oraz dawną kaplicę i zbrojownię. Przespacerowali się po dziedzińcu zamkowym, krużgankach oraz murach obronnych.

Dodatkową atrakcją, była  możliwość wejścia na wieżę, tzw. donżon,  skąd rozciąga się wspaniała panorama Pogórza Kaczawskiego.

Na zakończenie zajęć w sali kominkowej, w wielkim kominku mogli usmażyć sobie kiełbaski, ogrzać się oraz podzielić wrażeniami.