Highway to Hel!!!

W dniach 4 - 7 września grupa uczniów z naszego gimnazjum pod opieką p. Janiny Robak i p. Eweliny Róg, uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym "Błękitna Szkoła", w ramach nagrody za udział w konkursie "Zaadoptuj rzekę". Organizatorami wyjazdu byli: Klub Gaja, Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Fundacja PKO Banku Polskiego.

Wraz z naszymi uczniami na Hel wybrali się również przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sobkowie.

Na Helu wzięliśmy udział w wykładach o morświnach, fokach bałtyckich, ptakach oraz rybach zamieszkujących Bałtyk. Z okazji otwarcia Domu Morświna cała nasza grupa brała udział w happeningu, podczas którego w białych i czarnych koszulkach tworzyliśmy postać morświna. Po skończonej zabawie na ubraniach, które dostaliśmy, odbijalismy różne wzory bądź napisy.

Interesującym zadaniem był również zaciąg siecią rybacką, dzięki czemu mogliśmy poznać bliżej florę i faunę naszego morza. Mieliśmy również okazję płynąć statkiem po zatoce i zmierzyć zasolenie wody, jej temperaturę oraz kierunek i siłę wiatru. Najciekawszym zajęciem na tym wyjeździe zdecydowanie była sekcja śledzia. Mieliśmy okazję poznać dokładną anatomię ryby i jej przystosowanie do środowiska.

Po wyczerpującym programie szczęśliwie wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy ten wyjazd!

Marta Sawińska IIc