Wizyta prof. Krzysztofa Lorysia w naszym Gimnazjum

6 września br. gościliśmy w naszym Gimnazjum prof. Krzysztofa Lorysia z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor spotkał się z grupą uczniów zainteresowanych matematyką i informatyką. Poprowadził dla nich wykład i warsztaty z zakresu algorytmiki i programowania.

wyklad1wyklad2

Profesor Krzysztof Loryś to wychowawca wielu wybitnych młodych informatyków, przygotowany pod jego kierunkiem zespół studentów zdobył w 2005 roku srebrny medal w akademickich mistrzostwach świata w programowaniu.

wyklad3Zajęcia z profesorem Lorysiem były początkiem współpracy naszej szkoły z Instytutem Informatyki. Kolejne warsztaty będzie prowadził Łukasz Dąbek, jeden z najlepszych studentów informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Łukasz jest absolwentem naszego Gimnazjum - ukończył je z wyróżnieniem w 2008 r.
Osoby, które nie brały udziału w pierwszym spotkaniu, mogą jeszcze dołączyć do grupy. W tym celu zostaną dla nich przeprowadzone zajęcia uzupełniające w czwartek (12 września br.) po południu. Chętni uczniowie proszeni są o kontakt z panem Robertem Królikowskim w sali 104.
Dla uczestników warsztatów Łukasz Dąbek przygotował stronę internetową pod adresem http://sznurek.github.io/algorytmy/, na której będzie zamieszczał najważniejsze informacje.