Jasełka

Przedświąteczny piątek upłynął wszystkim w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Klasy organizowały spotkania wigilijne, przypominając sobie bożonarodzeniowe tradycje i potrawy. Wybrane klasy uczestniczyły w jasełkach przygotowanych przez uczniów pod opieką pani Karoliny Iwaniny. Oglądający mieli okazję przenieść się na trzy wigilie. Pierwszą - staropolską, na której mówiono o dawnych obrzędach, drugą - obozową, pokazującą jak w czasach II wojny światowej starano się w obozie koncentracyjnym przeżyć Boże Narodzenie i trzecią - współczesną, która miała nam przypomnieć, co jest ich istotą.

Piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru „Cantabile" pod kierunkiem pani Joanny Kący zachwyciły całą widownię.

Jasełka to wspaniała tradycja, którą chętnie w naszej szkole kultywujemy.

eagle