W zdrowym ciele zdrowy duch

 Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze. Dziś warto zastanowić się nad tym przesłaniem Pierre'a de Coubertin.

 Biblioteka zaprasza do obejrzenia wystawy pt. W zdrowym ciele zdrowy duch. Jest ona zorganizowana z okazji 150. rocznicy urodzin barona Pierre'a de Coubertin, pedagoga, który wskrzesił ideę igrzysk i dzięki któremu odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Na wystawie można nie tylko obejrzeć poradniki sportowe dostępne w naszej bibliotece, ale również przypomnieć sobie co łączy, a co różni igrzyska starożytne i współczesne oraz dlaczego ćwiczenia są ważne dla naszego organizmu.

 Z wystawą jak zawsze powiązany jest konkurs z serii Szukasz ... i wszystko jasne. Zadania umieszczone są również na wystawie. A oto one:

1. Kto zapoczątkował nowożytne igrzyska olimpijskie (podaj imię i nazwisko)?

2. Podaj trzy powody, dla których warto ćwiczyć.

3. Zrób cztery przysiady lub dwie pompki i podpisaną kartkę z odpowiedziami wrzuć do skrzynki w bibliotece szkolnej do dnia 25 stycznia. 

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda-niespodzianka!

 Ulubione książki, do których często wracamy, to najczęściej nie te najciekawsze, ale najpiękniej ilustrowane.

 Czytelnicy zainteresowani sportem będą również mogli przyjrzeć się różnorodnym ilustracjom i ich twórcom. Jan Marcin Szancer, Michał Elwiro Andriolli, Ewa Salamon, Jan Gronowski, Bohdan Butenko, Zbigniew Rychlicki to główni bohaterowie wystawy poświęconej polskim ilustratorom książek.

eagle