II Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpiecznym Internecie

Szkoła Bezpiecznego InternetuZ okazji zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu, który w 2013 roku w całej Europie jest obchodzony 5 lutego, w naszym Gimnazjum już po raz drugi odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpiecznym Internecie. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z komputera i Internetu. Jest on przeznaczony dla uczniów klas pierwszych i ma formę komputerowego testu wyboru.

Konkurs odbędzie się 21 stycznia o godzinie 10.00 w sali 113. Do udziału zapraszamy po trzech uczniów z każdej klasy pierwszej. Zapisy są przyjmowane do 18 stycznia w sali 104.

Wszyscy uczniowie będą rozwiązywać identyczny test z wiedzy o Internecie i ze znajomości zasad zachowania się podczas korzystania z Internetu. Aby lepiej przygotować się do konkursu, warto zapoznać się z prezentacją, która znajduje się pod adresem http://gim1polkowice.wroc.pl/strony/rkr/cms/bezpieczny_internet.aspx. Prezentacja zawiera wiedzę, która jest cniezbędna do prawidłowej odpowiedzi na większość pytań konkursowych.

Każdy uczeń pracuje na swój indywidualny wynik oraz na sumaryczny rezultat klasy. Konkurs ma za zadanie wyłonić klasę, która najlepiej zna zasady Bezpiecznego Internetu oraz znaleźć indywidualnego zwycięzcę spośród uczniów klas pierwszych. Ogłoszenie wyników, uroczyste wręczenie dyplomów i drobnych gadżetów odbędzie się 13 lutego - podczas szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.