Wolontariusze z Rumunii i Turcji

W  dniach od 25 do 28 listopada naszą szkołę odwiedziło dwóch wolontariuszy z unijnego projektu EFM.  Byli to: Attila (Rumunia) i Burak (Turcja). Do Polkowic dotarli wieczorem 25 listopada (niedziela). Przez trzy dni prezentowali  poszczególnym klasom na lekcjach angielskiego i niemieckiego swoje kraje: ich kulturę, język,  geografię, historię itp. W poniedziałek i wtorek uczniowie z klas III A i III F zadbali o to, aby goście zwiedzili nasze miasto i jego atrakcjami. Tak więc był spacer po mieście, potem  pizza , oczywiście wizyta w Aquaparku i McDonaldzie. Niestety moment pożegnania nadszedł szybko. Wolontariusze wyjechali w środę po zajęciach lekcyjnych.

Dzięki  wizycie uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wiele na temat Turcji i Rumunii. No i oczywiście sprawdzili swoje umiejętności z angielskiego w praktyce. Wizytą zajmowały się anglistki: pani J. Dydak i pani K. Gołdyn.