Przez wojenną zawieruchę do niepodległości

11 listopada – Święto Niepodległości. To jedno z najważniejszych świąt polskich. Jest uroczyście obchodzone na terenie całego
kraju. Nie mogło więc i w naszej szkole zabraknąć wspólnego upamiętnienia tego historycznego wydarzenia. Na uroczystym apelu, który odbył się 9 listopada oddaliśmy cześć rodakom, którzy zginęli walcząc o wolną Polskę.

Klasa II c rozpoczęła uroczystość pokazem musztry. Grupa przygotowana przez p. Sebastiana Rudnickiego zaprezentowała sprawne zajmowanie miejsca w szyku oraz zwroty w miejscu.

Za serce ruszały wiersze recytowane przez Katarzynę Krawiec i Tomasza Żelawskiego. Pięknie zaśpiewał Chór „Cantabile" prowadzony przez panią Joannę Kącę i zagrał zespół gitarowy „Conbrio" pod opieką pani Marzeny Lamli. Artyści wykonali utwory: Niepodległość, Piechota, Biały krzyż, Gdzie są chłopcy z tamtych lat, Żeby Polska, Kwiaty polskie oraz Być może.

Upamiętnienie walk o wolną Polskę jest naszym patriotycznym i obywatelskim obowiązkiem, dlatego galowe stroje i udział w uroczystości to wyraz naszej wdzięczności tym, którzy poświęcili się dla Ojczyzny.

eagle