XII Dzień Papieski

Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w uroczystych obchodach Dnia Papieskiego w Legnicy. Tegoroczny Dzień Papieski - 14 października - upłynął pod hasłem Jan Paweł II - Papież Rodziny. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Katedrze Legnickiej. Poczet sztandarowy: Kamila Kłosowska (III c), Dominik Jastrzębski (III e) i Kamila Antonik (I f) oraz uczniowie, nauczycielei absolwenci z naszej szkoły wzięli udział w Eucharystii, której przewodniczył biskup Marek Mendyk. Podkreślił on, że przykład dawany przez rodziców pozostaje na zawsze w pamięci dzieci.

Przed Eucharystią udzieliliśmy wywiadu Radiu Plus. O naszej obecności na tym spotkaniu, wprowadzaniu w życie nauk Papieża Polaka oraz tradycjach naszej szkoły opowiedziały: pani Karolina Iwanina, uczennica kl. II d Agnieszka Świątek i nasza absolwentka Anna Bobeła.

Uczestnicy wyjazdu obejrzeli również program słowno-muzyczny poświęcony nauce i przesłaniom Jana Pawła II, przygotowany przez SP w Smolniku. Udało nam się również zrobić zdjęcie z biskupem, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

eagle