Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Ponad 20 tys. uczniów i nauczycieli z 433 szkół noszących imię Jana Pawła II przybyło 11 października, w czwartek na Jasną Górę. Był to już dwunasty Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Od wielu lat i nasza szkoła uczestniczy w tych pięknych spotkaniach. Tym razem 44 osoby, nie zważając na chłód i deszcz, wspominały Jana Pawła II. Poczet sztandarowy: Kamila Kłosowska (III c), Dominik Jastrzębski (III e) i Kamila Antonik (I f) stał na wałach, a pozostali uczniowie, nauczyciele i rodzice
z naszej szkoły uczestniczyli w Eucharystii na błoniach.

Pielgrzymów powitał o. Sebastian Matecki, podprzeor Jasnej Góry. Później odbyła się msza pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego arcybiskupa Wacława Depy. Apelował do zgromadzonych, by modlili się nie tylko w intencji bł. Jana Pawła II, ale i przez jego wstawiennictwo.

Mimo że pogoda płatała nam trochę figle, wróciliśmy zadowoleni i uduchowieni. Mieliśmy okazję stanąć przed cudownym obrazem i zrobić sobie zdjęcie pod pomnikiem smoleńskim. Długo będziemy wspominać to wspaniałe spotkanie.

eagle