Święto Drzewa

5 października br. na polkowickiej  ścieżce zdrowia Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego po raz kolejny zorganizowały gminną imprezę ekologiczną - Święto Drzewa.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście - pani Burmistrz Renata Dembek, przedstawiciele Nadleśnictwa Lubin: pan Nadleśniczy Paweł Jakubczyk i pan Leśniczy Leśnictwa Sucha Górna -  Ryszard Michalski, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Gminnych Urzędu Gminy Polkowice, a także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy wraz z opiekunami.

Podczas imprezy, która odbywała się w przeddzień Dnia Drzewa nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pt. „Fantastyczne drzewo", któremu patronował Burmistrz Polkowic - pan Wiesława Wabik.

Po rozdaniu atrakcyjnych nagród i wysłuchaniu Prośby drzew do ludzi uczniowie i zaproszeni goście zasadzili na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej Magia drzew nowe gatunki drzew iglastych i liściastych.

Imprezę podsumowało ognisko,  pieczenie kiełbasek i słodkości.

Organizatorami przedsięwzięcia i konkursu gminnego były panie:

Iwona Olszak-Biniek z Gimnazjum nr 1 i pani Bożena Miler ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach.

Do zobaczenia za rok !