Afryka – Burkina Faso

W dniu 1 października przybyła do naszej szkoły wolontariuszka z Burkina Faso – pani Iwona Nawrot. Wolontariuszka opowiadała o problemach ekonomiczno-społecznych tego małego kraju, położonego w Północnej Afryce. Urzekła nas cała egzotyka Afryki, w tym fauna i flora. Poruszono  temat szkoły, w której nie ma prądu, a dzieci uczą się na podłodze z jednej książki na całą szkołę. Dzięki wsparciu Fundacji "Dodaj dzieciom skrzydeł", gdzie nasz gość pełni funkcję prezesa, w jednej    z wiosek w Burkina Fasso została wybudowana nowa, kolorowa szkoła oraz studnia. Wielu z nas poruszył widok czarnoskórych dzieci z wielkimi brzuszkami, co jest  oznaką choroby głodowej.

Po takiej prelekcji bardziej doceniamy nasz codzienny chleb i możliwość chodzenia do pięknej, nowoczesnej szkoły, co dla wielu Afrykańczyków jest tylko kolorowym snem…

Spotkania z ciekawymi ludźmi z kraju i ze świata są realizowane w ramach projektu „Misje tu i teraz” z edukacji humanitarnej.