Spotkanie z poezją Juliana Tuwima

Jestem tylko łowcą słów.
Czujny i zasłuchany
Wyszedłem w świat na łów.

J. Tuwim

Takie motto przyświecało spotkaniu z poezją Juliana Tuwima Lokomotywa i nie tylko, które odbyło się w bibliotece szkolnej
w czwartek 23 maja. Uczniowie klasy I a i Saloniku Literackiego rozpoczęli montaż muzyczno-literacki od „Lokomotywy".

Juliana Tuwima znamy wszyscy. Zanim nauczyliśmy się rozróżniać litery, rodzice i dziadkowie czytali nam te wiersze: kilka pokoleń Polaków wychowało się na "Lokomotywie", "Rzepce", "Słoniu Trąbalskim" i wielu, wielu innych jego utworach.
Od przedszkola przez wszystkie lata szkolne spotykamy się z twórczością Tuwima. Warto dodać, że z nazwiskiem poety powinniśmy kojarzyć także muzyczne przeboje takie jak „Miłość ci wszystko wybaczy" Hanki Ordonówny czy „Wspomnienie" Czesława Niemena.

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima, ale warto częściej przypominać sobie sylwetkę i kunszt słowa poety...

To było bardzo udane spotkanie z Tuwimem.