Piknik Majowy

W sobotę - 18 maja nasze Gimnazjum obchodziło święto swojego Patrona - Jana Pawła II. SZKOLNY PIKNIK Z PATRONEM to wspaniała okazja do przypomnienia postaci wielkiego Polaka oraz czas miłej rodzinnej zabawy. Już po raz piąty gimnazjaliści zorganizowali szkolny piknik.
Uczniowie przygotowali w tym dniu wiele atrakcji. Klasy pierwsze podsumowały projekt pt.: Jak wpływa na nas Jan Paweł II. Na scenie szkolnej pierwszoklasiści zaprezentowali różne pasje papieskie, które są bardzo bliskie nie tylko gimnazjalistom. Uczniowie mówili o szczytach, które zdobywał papież, w czasie swoich wędrówek górskich, o spływach kajakowych oraz zamiłowaniu do piłki nożnej i jazdy na rowerze. Przypomnieli o pasji aktorskiej i literackiej oraz o radości niesienia pomocy innym. Te wszystkie zainteresowania Patrona polkowickiej jedynki są bliskie gimnazjalistom, dlatego z radością o nich mówili oraz śpiewali.
Na pikniku nie mogło zabraknąć poczęstunku. Trzecioklasiści stanęli na wysokości zadania. Zapewnili wszystkim słodkości, słone przekąski i napoje. Kawiarenka szkolna zapewniła kawę i herbatę. Była też wielka słodka niespodzianka – ogromny tort sponsorowany przez Rasę SU, stołówką szkolną i Radę Rodziców. Na boisku szkolnym odbywały się zabawy zręcznościowo – sportowe na wesoło dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Koło wolontariatu przeprowadziło loterię fantową. Każdy los wygrywał! Szczęśliwcy mogli wylosować m.in. gadżety CCC: maskotki i koszulkę. Uczestnicy pikniku obejrzeli wystawę prac plastycznych wykonanych na konkurs pt. „Jan Paweł II- papież rodzinny" .
Pokazy akrobatyczno - taneczne, nauka tańca, występy muzyczne, a wszystko w kolorowym majowym anturażu przygotowanym przez uczniów klas drugich. Piknik minął szybko. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły z Gimnazjum nr 1 radości przeżyli SZKOLNY PIKNIK Z PATRONEM.
eagle