Dzień Europy 2013

Przygody z językiem niemieckim ciąg dalszy!

W czwartek, 9 maja, zespół wokalno taneczny klasy 3 c w składzie: Marek Pawłowski, Maciej Sitnicki, Hanna Glapińska, Aleksandra Michalska, Aneta Czuba, Magda Górska, Natalia Litwin i Natalia Bochnia uczestniczył we Wrocławiu w występach artystycznych z okazji obchodów Dnia Europy. Nasze koleżanki i nasi koledzy śpiewali i tańczyli na deskach sceny letniej Wrocławskiego Teatru Lalek w Parku Staromiejskim we Wrocławiu, który tego dnia zamienił się w Europejskie Miasteczko Obywatelskie. Impreza odbywała się pod patronatem Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego oraz Przedstawicielstwa Regionalnej Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Uczniowie naszego gimnazjum wystąpili tam wraz z innymi laureatami tegorocznego konkursu dla młodych talentów Zeige Dein Talent w kategorii piosenka w języku niemieckim. Miło nam poinformować, że jako jedyni laureaci wykonali dwa utwory w języku niemieckim i za każdym razem publiczność zgromadzona w Parku Staromiejskim nagradzała ich zasłużonymi brawami.

Oprócz utworów wykonywanych w języku niemieckim były także piosenki w języku francuskim śpiewane przez uczestników Wrocławskiego Koncertu Szkół Francophonie 2013. Poza tym można było zobaczyć występy Fundacji Terra dla Pokoju i Tolerancji czy grupy tanecznej Terni Romani Bacht. Całość poprzedziło uroczyste otwarcie Europejskiego Miasteczka Obywatelskiego z udziałem przedstawicieli organizatorów obchodów, włodarzy miasta Wrocławia, ambasadorów krajów europejskich. W namiotach i na stoiskach informacyjnych każdy z gości Europejskiego Miasteczka Obywatelskiego mógł zapoznać się między innymi z działalnością instytucji UE oraz prawami obywatelskimi w UE, jak również wziąć udział w licznych konkursach i zabawach oferowanych przez stoiska ambasad, czy znanego nam już z wizyty w naszej szkole Deutsch-Wagena

Wraz z uczniami klasy 3c do Wrocławia w ramach nagrody i jako widzowie pojechała grupa uczennic klasy 1e, które zajęły pierwsze miejsce w tegorocznym Szkolnym Projekcie Z Językami Obcymi na Ty, w kategorii scenka w j. niemieckim.

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy!