Wolontariuszki

W dniach 24-27.03.2013 kolejni wolontariusze odwiedzili naszą szkołę! Tym razem były to Jovana z Serbii i Asa z Niemiec. Do Polkowic dotarły w niedzielę. Powitane zostały przez uczennice z klasy IIIA i wraz z nimi zjadły „powitalną pizzę”. Przez kolejne trzy dni pokazywały prezentacje o swoich krajach i opowiadały o ich kulturze, języku, geografii itp. Wykłady odbywały się na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego. Popołudniami po lekcjach i krótkim odpoczynku wolontariuszki zwiedzały Polkowice. W poniedziałek były w McDonaldzie, a we wtorek w Aquaparku z uczniami klasy IIIF. Wizyta skończyła niestety dość szybko - bo w środę.

Po tej wizycie uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wiele na temat Serbii i Niemiec, no i oczywiście sprawdzili swoje umiejętności z angielskiego i niemieckiego w praktyce. Wizytą zajmowały się anglistki: pani Dydak i pani Gołdyn. Tłumaczami byli uczniowie z klasy IIIA.