Otworzyliśmy drzwi dla szóstoklasistów

5 kwietnia szóstoklasiści ze szkół podstawowych naszej gminy odwiedzili nas na DRZWIACH OTWARTYCH. Tego samego dnia, ale po południu z rodzicami przyszłych gimnazjalistów spotkała się pani dyrektor.  

Uczniowie swoją wizytę rozpoczęli od obejrzenia filmu poświęconego szkole oraz od spotkania z panią dyrektor. Zapoznali się z ofertą edukacyjną: klasami jakie powstaną w nowym roku szkolnym, kołami zainteresowań, SKS-ami, zajęciami pozalekcyjnymi. Następnie starsi koledzy zaprosili ich na spacer po szkole. Goście obejrzeli w laboratoriach eksperymenty z chemii, fizyki i biologii, sprawdzili jak wyglądają sale do nauki języków obcych, fitnessu, siłownia i biblioteka szkolna oraz pracownie do zajęć artystycznych i technicznych oraz sala kreatywnego myślenia
i działania.

Gimnazjaliście opowiedzieli swoim młodszym kolegom o działaniu Samorządu Szkolnego, Rady SU i Klubu Gimnazjalisty. Przybliżyli organizację stołówki oraz zachęcili do czytania i działania w przyszłości w szkolnej gazetce „Bulwers". Spotkanie osłodziło ciasto przygotowane przez pierwsze kasy, a rozdawane przez dziewczyny z koła kulinarnego.

Dwie godziny minęły szybko - nie było czasu na nudę. Z dużą grupą spotkamy się już we wrześniu. Liczymy na wspólną pracę, zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz dobrą zabawę.