Dzień Samorządności

Dzień Samorządności w naszej szkole upłynął pod hasłem zdrowego stylu życia. Skoro to dzień samorządności, więc to samorząd prowadził zajęcia. Każdy zespół klasowy zajął się tematem Co oznacza dla ciebie zdrowy styl życia? Samorządy klasowe przygotowały się do prowadzenia zajęć po otrzymaniu, kilka dni wcześniej, instrukcji na Forum Młodzieży.

W pierwszy dzień wiosny uczniowie pracując w grupach mówili o czynnikach sprzyjających i zagrażających zdrowiu, analizowali swój aktualny stylu życia i planowali zmiany wpływające korzystnie na zdrowie, tworząc healthplan. Bardzo ważną umiejętnością jest planowanie własnego czasu, dlatego każdy młody człowiek mógł utworzyć swój dzienny plan zajęć, sprawdzając jednocześnie jakie pułapki czasowe na niego czyhają. Wynikiem prac była autorefleksja każdego na temat: co mogę zrobić na co dzień, co pomogłoby mi efektywniej realizować swoje cele, sprzyjałoby poznawaniu świata, siebie?

Na jednej z godzin zorganizowano szkolny lunch. Oczywiście ze zdrową żywnością. Owoce, warzywa, soki, woda. Celem było nie tylko wspólne biesiadowanie, ale również przypomnienie, żeby nie jeść śmieci, np. chipsów, które dają puste kalorie. Chociaż leżący za oknem śnieg nie wskazywał na wiosnę, to przyniesione produkty przypomniały jaka to pora roku się zaczyna.

lunchlunch

Ci, którzy pałają pasją do węgierskiej łamigłówki albo gry królewskiej mogli sprawdzić swoje umiejętności w turnieju KOSTKI RUBIKA prowadzonym przez Mateusza Dudkę oraz SZACHOWYM przygotowanym przez p. P. Skalika.

szachyszachy

Każda klasa miła również możliwość zgłoszenia swojej drużyny do rozgrywek piłki siatkowej. Najlepsi w szkole rozegrali mecz z nauczycielami wychowania fizycznego.