Dzień Samorządności

Zajęcia prowadzone w Dniu Samorządnosci 21.03.2013 r. (czwartek) przez samorządy klasowe

Uczniowie otrzymają wszystkie informacje i materiały na Forum Młodzieży (18 marca). To oni mają zgodnie ze scenariuszem przeprowadzić zajęcia. Jeżeli tego nie robią, odbywa się normalna lekcja. Uczniowie przemieszczają się zgodnie z planem.

1 lekcja 8.00 - 8.45. Spotkanie z wychowawcami: sprawdzenie obecności, zapoznane się z zadaniami na Dzień Patrona: gromadzenie pomysłów, przydział zadań; porządkowanie spraw klasowych.

2 lekcja 8.55 – 9. 40 Temat: Co oznacza dla ciebie zdrowy styl życia?

3 lekcja 9.50 - 10.35 Temat: Mój własny "healthplan" (plan zdrowego stylu życia).

4 lekcja 10.45 - 11.30 Wprowadzenie w życie zdrowego stylu odżywiania się. Czas na drugie śniadanie. Uczniowie mają przynieść zdrowe jedzenie (owoce, warzywa, kanapki, soki, zieloną herbatę itp.). Zabieramy je, bierzemy koce i idziemy na hol okrągły.

5 lekcja 11.30 - 12.25 Temat: Umiejętne gospodarowanie własnym czasem.

6 lekcja 12.45 - 13.30 Temat: Co zrobić, żeby efektywnie zaplanować czas dla siebie?

2 - 6 lekcja - zajęcia poświęcone zdrowemu stylowi życia i organizacji własnego czasu wg scenariusza,  prowadzone przez uczniów z trójek klasowych (uczniowie otrzymają instrukcje i scenariusze w poniedziałek 18 marca).

3 lekcja - turniej KOSTKI RUBIKA. Zostanie nagrany i będzie go można obejrzeć w klasach na wskazanej stronie. Uczeń zajmujący się techniczną stroną konkursu - Mateusz Dutka, kl. II B

2 - 6 lekcja - rozgrywki piłki siatkowej zgłoszonych drużyn będą odbywały się na dużej sali gimnastycznej pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, pana Macieja Juszczaka. Listy ze składem osobowym należy dostarczyć do wtorku do Mariusza Plichty, z kl. II d. Harmonogram utworzony zostanie po zgłoszeniu się drużyn. Kibicować mogą uczniowie, którzy mają wg planu wychowanie fizyczne.

5 - 6 lekcjaTURNIEJ SZACHOWY. Prowadzony przez pana P. Skalika, który zapisuje osoby chętne (do środy).

Opiekun SU Edyta Kocaj