Czekamy na wyniki

Obie drużyny z naszej szkoły - matematyczna i humanistyczna - awansowały do finału Ligi Naukowej na wysokich pozycjach. Po wielu przygotowaniach z nauczycielami, rozwiązanych zadaniach, przeczytanych książkach - byli gotowi na zwycięstwo. Jednak przeszkód nie brakowało. Patryk Gaj i Adam Wallis z III c nie mogli jechać, więc kilka dni przed wyjazdem trzeba było znaleźć rezerwowych. Zastąpili ich świetnie przygotowani Kamila Dziedziulo z III e i Kacper Laszczyński z III a. Ostatecznie obie drużyny miały prawie taki sam skład, co raczej przeszkadzało niż pomagało, bo łatwiej napisać dobrze jeden konkurs niż dwa pod rząd. Nie tracąc jednak dobrego humoru, pełni wiary w siebie uczniowie pojechali 28 lutego 2013 roku do wrocławskiego XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej wraz z panią Karoliną Gołdyn i panem Karolem Korpakiem.

Po wykorzystaniu swej wiedzy z języka polskiego i angielskiego do rozwiązania zadań uczniowie mieli krótką przerwę, aby zacząć myśleć drugą półkulą mózgu i już biegli na część matematyczną. Niektóre zadania były zadziwiająco łatwe, jednak kilka zmusiło nas do większego wysiłku - ogólnie nasi reprezentanci oceniają poziom tegorocznej Ligi jako średnio trudną.

Teraz pozostaje nam już tylko czekać na wyniki, które sa przewidziane na 29 marca bieżącego roku. Trzymamy kciuki!

Skład drużyny Ligi Matematycznej

Katarzyna Krawiec, kl. III e