Wolontariusze z Indonezji i Turcji

W  dniach od 20 do 23 stycznia 2013 r. naszą szkołę ponownie odwiedziło dwóch wolontariuszy z unijnego projektu EFM. Goście pochodzili z Indonezji i Turcji. Byli to Aji (Indonezja) i Onur (Turcja). Do Polkowic dotarli po południu 20 stycznia (niedziela). Przez trzy dni prezentowali oni poszczególnym klasom na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego swoje kraje, ich kulturę, język,  geografię, historię itp.

W poniedziałek i wtorek uczniowie z klas III A i III F zadbali o to, aby nasi goście zwiedzili nasze miasto i jego atrakcje. Tak więc była pizza, spacer po mieście oraz oczywiście wizyta w Aquaparku i McDonaldzie. Niestety moment pożegnania nadszedł szybko. Wolontariusze wyjechali w środę po zajęciach lekcyjnych.

Po tej wizycie uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wiele na temat Indonezji i Turcji, no i oczywiście sprawdzili swoje umiejętności z języka angielskiego w praktyce. Wizytą zajmowały się anglistki: pani Dydak i pani Gołdyn.

wolontariusz1wolontariusz2