IV Przegląd Twórczość w Języku Niemieckim

teatrDnia 27 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Przeglądzie Twórczości w Języku Niemieckim we Wrocławiu. Honorowy patronat nad przeglądem objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Starosta Powiatu Wrocławskiego. Przegląd organizowany jest z inicjatywy Przedszkola nr 71 we Wrocławiu, przy współpracy Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec, Goethe Instytutu, Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego we Wrocławiu, Instytutu Austriackiego oraz Polskiego Stowarzyszenia nauczycieli Języka Niemieckiego – oddział Wrocław. W tym roku zespoły i soliści reprezentowali się na scenie Centrum Kulturalnego IMPART.

Uczniowie naszego gimnazjum wystawili dwie scenki. W scence „Pieczeń z gęsi" występowały uczennice: Natalia BułhakAleksandra Mędrzak klasa 2e, Katarzyna Chiżyńska, Patrycja Łączka i Julia Parzuchowska klasa IIf, Aleksandra Klamer i Karolina Koreń klasa IIc oraz uczennice z klasy 1a, Weronika Kwiatek i Klaudia Szafrańska. W scence „W sklepie" swoje umiejętności aktorskie i językowe zaprezentowali Jakub Bojczuk klasa 3a, Kamila Kuriata, Adrian Patera, Karolina Wierdak, Pola Sydorów, Weronika Sowińska i Dawid Smyrak z klasy 3b. Natalia Bułhak recytowała dodatkowo prozę „Der Enkel meines Lebens" autorstwa Elke Gudehus. Tłem recytacji były cztery obrazy ilustrujące treść prozy, namalowane przez Katarzynę Chiżyńską z klasy 2f.

Udział w Przeglądzie był ciekawym przeżyciem i doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i dla ich nauczycieli.