Maj pod znakiem debat

Osiem trzyosobowych drużyn odpowiedziało na konkurs Ministerstwa Finansów, przygotowało pracę nt. Poznałem podatki, kojarzę korzyści oraz przeprowadziło debaty na wspomniany temat. Oto drużyny: Kacper Dudziak, Urszula Romańska, Kamila Kurczewska (organizatorzy debaty ogólnoszkolnej, zaprosili panią dyrektor oraz radnego i absolwenta naszej szkoły p. Marka Staronia), Jakub Kołecki, Wojciech Guździoł, Piotr Niewczas (przygotowali debatę w klasie III D), Marta Sawińska, Dominika Piekarz, Natalia Dudziak (zorganizowały debatę w klasie III C oraz zaprosiły gości z innych klas), Dawid Komarnicki, Magdalena Pytiak, Michał Przygoda (zrobili spotkanie w klasie III F), Wojciech Szczepański, Izabela Sznerch, Dominika Ślufarska (postawili na spotkanie z burmistrzem p. Wiesławem Wabikiem), Natalia Czajkowska, Weronika Grejć, Klaudia Nowak, Weronika Napierała, Oliwia Matusiak, Anna Itkowiak, Magdalena Czychiel, Oliwia Szczygieł, Barbara Sekunda (zorganizowały debaty w klasie III E).

Konkurs jest częścią programu edukacyjnego pt. „Finansoaktywni. Misja: Podatki", który ma na celu kształtowanie wśród młodzieży gimnazjalnej świadomości podatkowej oraz istoty płacenia podatków. Dla nas istotna również była możliwość spotkania się, dyskusji, wyrażania i argumentowania swojego stanowiska.

eagle