Charytatywny Koncert Piosenki Obcojęzycznej

Podczas Dni Języków Obcych odbył się w naszej szkole Charytatywny Koncert Piosenki Obcojęzycznej dla 8-letniej Oli Drozdowskiej z Jerzmanowej, chorującej na guza mózgu. Głównym celem koncertu było nie tylko popularyzowanie piosenek obcojęzycznych oraz promowanie piosenki jako formy nauki języka obcego, ale także kształcenie wymowy oraz rozwijanie słownictwa.

Podczas koncertu zaprezentowali się zarówno soliści, jak i zespoły. Na scenie wystąpili: Karolina Łaśkiewicz i Patrycja Niemiec z kl. 1 e w piosence pt. "Liebe ist alles". Akompaniowały im Aleksandra Matynia, Julia Kruszyńska i Oliwia Kubiak z kl.3 a oraz Pani Marzena Lamla. Aleksandra Dziedziulo z kl. 2 b wykonała utwór Johna Lenona pt. "Imagine" oraz piosenkę Megan Trainor "All about that bass", w której towarzyszyła jej Julia Kubiak z kl.2 b. Zespół, którego członkami byli uczniowie kl.3 f, zaśpiewał po francusku piosenkę z filmu "Przygoda w Paryżu", pt. "La Seine". Utwór Lenki pt. "The show" usłyszeliśmy w wykonaniu uczennicy kl. 1c, Natalii Łachowskiej. Aleksandra Wacińska z kl.2b zaśpiewała utwór Lenki, pt. "Cups song". Na koniec zaprezentował się zespół uczniów z kl. 3 b i c w piosence "Moskau".

Pieniądze zebrane podczas koncertu zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Oli. Za techniczną stronę koncertu odpowiedzialni byli Adrian Siwek z kl. 3f i Kornel Kikut z kl. 3a. Koncert przygotowała i czuwała nad jego prawidłowym przebiegiem Pani Agnieszka Knihnicka.