Śpiewająco i tanecznie na Pikniku z Patronem 2015

piknik2015

mp416 maja na Pikniku z Patronem z okazji urodzin patrona szkoły - Jana Pawła II spotkali się uczniowie i nauczyciele wraz z rodzinami, emerytowani nauczyciele, mieszkańcy Osiedla Krupińskiego, zaproszeni goście.

Klasa I e wraz z panią Marzeną Lamla, przygotowała Konkurs Wiedzy o Patronie z wykorzystaniem iPadów. W rywalizacji online uczestniczyli przedstawiciele uczniów, rodziców, gości i nauczycieli. Najlepiej wypadli goście, pani dyrektor i nauczyciele.

Piknik z Patronem to doskonała okazja do prezentowania uzdolnień. Usłyszeliśmy utwory w wykonaniu członków zespołu wokalnego „Cantabile", w tym absolwentów. Piosenki w języku angielskim zaśpiewały laureatki Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie zaprezentowali utwory instrumentalne na gitarze klasycznej, elektrycznej i na skrzypcach.

Najmłodsi bawili się w Kąciku Zabaw, również dla nich starsi koledzy prowadzili zajęcia sportowe (wspaniała opieka uczniów klasy III d). Chętni mogli nabrać kolorów malując twarze - oczywiście farbami ekologicznymi. W loterii fantowej każdy los wygrywał. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc w budowie studni w jednej z kenijskich wiosek.

Końcowym akcentem wiosennego festynu były wykonane przez uczniów dwa tańce: belgijski i Skrzypek. Pogoda dopisała i wszyscy świetnie się bawili.

JW