A- A A+

Dni Języków Obcych w Gimnazjum nr 1

W piątek 08.05.2015 r. w ramach Dni Języków Obcych pod hasłem: „Języki Obce – Nie Takie Obce", odbył się ustny finał „Naukowego Maratonu z Języka Angielskiego" oraz finał „Naukowego Maratonu z Języka Niemieckiego" dla klas I i II.

Finał polegał na:

  • przedstawieniu krótkiej autoprezentacji,
  • przygotowaniu dialogu na wylosowany temat (w parach),
  • zaprezentowaniu spontanicznych reakcji językowych wg wylosowanych wskazówek (indywidualnie),
  • przygotowaniu wypowiedzi ustnej na wylosowany temat (indywidualnie).

Maksymalna ilość punktów do uzyskania za wszystkie 4 zadania wynosiła 68.

Po zsumowaniu punktów za wszystkie zadania wyniki „Maratonu" są następujące:

KLASY I
I miejsce Łachowska Natalia kl. I c - 57p.
II miejsce Łaśkiewicz Karolina kl. I e - 56p.
III miejsce Magdalena Konecka kl. I f - 55p.

KLASY II
I miejsce Grygiel Martyna kl. II d - 54p.
II miejsce Zawiłowicz Agata kl. II d - 50p.
III miejsce Zarecki Bartosz kl. II e - 49p.

W finale maratonu z języka niemieckiego zwycięzcami byli:

KLASY I
I miejsce Alicja Więcław kl. I b
II miejsce Magdalena Lasak kl. I b
III miejsce Weronika Kwiatek kl. I a

KLASY II
I miejsce – Katarzyna Sądowska kl. II e
II miejsce – Natalia Bułhak kl. II e
III miejsce – Katarzyna Chiżyńska kl. II f

Na 6 godzinie lekcyjnej klasy II a, II b, II c, II e, II f rywalizowały ze sobą w Quizie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Nowoczesna forma multimedialna pozwoliła ugruntować i sprawdzić wiedzę z zakresu historii, geografii i polityki tych krajów. Na 7 godzinie lekcyjnej w podobnej formie odbył się Quiz Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, gdzie zmagały się klasy 1b, 2e i 2b.

W konkursie na plakat z osobą, wydarzeniem lub miejscem związanym z obszarem krajów niemieckojęzycznych, angielskojęzycznych czy francuskojęzycznych zostali wyłonieni zwycięzcy:

Język niemiecki:

I miejsce – Beniamin Łukasiewicz II d, Patryk Laskowski II d
II miejsce – Karolina Łaśkiewicz I e
III miejsce – Paweł Malec III a

Język angielski:

I miejsce – Maciej Czapczyński II b
II miejsce – Daria Tkaczyk II c
III miejsce – Natalia Sinicka I c

Język francuski:

I miejsce – Joanna Nojek III f
II miejsce – Adrian Sikora III f
III miejsce – Magdalena Pytiak III f