iPADOWI DETEKTYWI – szóstoklasiści w poszukiwaniu skarbu na Dniach Otwartych

W dniach 5-7 maja szóstoklasiści z różnych szkół poznawali nasze gimnazjum w nietypowy sposób.

Po krótkiej wstępnej prezentacji szkoły przez panią wicedyrektor Jolantę Wrzos, uczniowie zostali podzieleni na grupy i zamienili się w iPadowych detektywów. Każdą grupą zaopiekowali się asystenci (gimnazjaliści z III klas), którzy wyjaśnili zasady gry oraz wyposażyli grupy w iPady i krzyżówki. Celem wędrówki opisanej w postaci tropów na prezentacji w iPadach było odnalezienie wskazanych miejsc, odkodowanie zagadek zamieszczonych na plakatach w formie QR – kodów, wykonanie zadań. Na koniec do skarbu doprowadzał szóstoklasistów sterowany przez nich robot.

Po widocznym zaangażowaniu młodszych kolegów w grę możemy uważać, że oglądanie szkoły w ten sposób sprawiło sporo frajdy.

JW