FESTIWALU TALENTÓW RÓŻNYCH

festiwalDobry humor i przyjazna atmosfera królowały w trakcie FESTIWALU TALENTÓW RÓŻNYCH. Poniedziałkowa impreza, która odbyła się 23 marca, była okazją do zaprezentowania umiejętności uczniów. Ci, którzy dobrze czują się na scenie wzięli udział w Giełdzie Talentów. Chętni mogli wykonać swoje interpretacje sławnych przebojów zarówno indywidualnie, jak i w zespole. Popisom wokalnym towarzyszył często ruch sceniczny lub taniec. Recytatorzy oraz znawcy gier na różnych instrumentach mieli również swoje pięć minut.

Trzecioklasiści uczyli się tańca belgijskiego. Było to świetna zabawa, ale również dobre ćwiczenie przed balem gimnazjalnym.

Klasy młodsze wzięły udział w zabawie pod hasłem „Wiosna okiem naszej klasy". Efektem działań są kreatywne plakaty.

Swoje zdolności ukazali również rysownicy i rzeźbiący w glinie. W trakcie festiwalu można było przyjrzeć się pracy artystów, zobaczyć jak powstają cuda z gliny i obejrzeć prace plastyczne. Do tego każdy sam mógł spróbować swoich sił. Efektem końcowym rękodzielników było powstanie kilkudziesięciu przepięknych kwiatów z bibuły i gliny. W konkursie „I ty możesz zrobić kwiat" zwyciężyli: Anna Musiał, Szymon Wójcik i Joanna Florian.

Ci, którzy udali się do biblioteki szkolnej aby wziąć udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek, mogli równocześnie podziwiać wystawę świetnych prac plastycznych i poruszających tekstów literackich Oli Michałowskiej i Oli Szmigielskiej.

Rozgrywki przy 64 polach szachownicy wyłoniły najlepszych szachistów w szkole. Podczas „Pilionerów" zagłębiano tajemnice matematyczne.

Podsumowaniem całego dnia była wspólna zabawa podczas Wiosennego Pokazu Mody. Każda klasa wytypowała swoich modeli, którzy przechodząc po czerwonym dywanie szkolnego wybiegu prezentowali wykreowane przez siebie stroje. Popisy młodzieży oceniało jury, które wybrało trzy najlepsze stroje oraz Miss i Mistera Wiosny 2015 roku. Zwycięzcy to klasy II F, II C oraz III C. To co było najważniejsze w tej zabawie to spotkanie całej społeczności szkolnej, kreatywność, wspólna zabawa i dobry humor.

Impreza gimnazjalistów z jedynki to była świetna okazja do zaprezentowania talentów i pasji tych, którzy chcieli się nimi pochwalić. To również ich promocja. Jednocześnie wskazówka dla wahających się, albo poszukujących ciekawych zajęć lub możliwości spędzania czasu wolnego. To był prawdziwy FESTIWAL TALENTÓW RÓŻNYCH.

eagle