A- A A+

Szkoła liderów - Euroweek 2015

7 marca 17 wolontariuszy z naszej szkoły wraz z Panią Dorotą Doskocz i Panią Joanną Dydak pojechało na coroczny Euroweek. Szkoła Liderów odbyła się w Długopolu Zdrój.

W czasie pobytu nie mieliśmy czasu się nudzić. Przez prawie cały czas odbywały się ciekawe zajęcia z wolontariuszami z różnych krajów m.in. Kolumbii , Rumuni, Turcji, Indonezji , Łotwy czy Indii. Oprócz różnobarwnych prezentacji o krajach, z których mogliśmy poznać wiele kultur, tradycji i religii uczestniczyliśmy w grach i zabawach. Tworzyliśmy autoprezentację, debaty, konferencje prasowe. Wszystkie zajęcia i wyprawy odbywały się w języku angielskim. Ćwiczyliśmy umiejętności z j. angielskiego oraz kompetencje społeczne.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Kłodzka. Zwiedzaliśmy Twierdzę oraz miasto. W Bystrzyce Kłodzkiej weszliśmy do Muzeum Filumenistycznego i podziwialiśmy różnorodne zapałki i zapalniczki. Górzysty krajobraz także nas zachwycił.

Przyszedł czas na pożegnanie z wolontariuszami... wspólne zdjęcia i podpisy. Żal było odjeżdżać z tak cudownego miejsca i od tak wspaniałych ludzi, z którymi się zaprzyjaźniliśmy.

Wyjazd z całą pewnością możemy zaliczyć do udanych i nie możemy się doczekać następnego.