Wolontariusze z Kenii i Rumunii

W dniach od 22 do 25 lutego 2015r. w naszej szkole przebywali wolontariusze. Tym razem byli to: Patrick z Kenii i Mihai z Rumunii.

Do Polkowic wolontariusze przyjechali w niedzielny wieczór. Następnego dnia uczniowie z klas II i III oprowadzili ich i zaopiekowali się nimi. W kolejnych dniach, aż do środy, wolontariusze zapoznawali uczniów klas 1,2 i 3 z historią, kulturą, tradycjami, geografią i fauną w ich krajach. W poniedziałek wolontariusze kontynuowali zwiedzanie Polkowic. We wtorek goście udali się wraz z nauczycielami oraz uczniami na kręgle.

Młodzież znaszego gimnazjum miała  okazję bliżej zapoznać się z nieznanymi im dotąd miejscami, a nawet spróbować nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku rumuńskim oraz Suahili. Cała wizyta upłynęła bardzo szybko, natomiast czasu było wystarczająco dużo, by każdy, mający okazję spotkać się z wolontariuszkami, spróbował swoich sił z języka angielskiego w praktyce. Wolontariusze wyjechali dość szybko, bo już w środę po południu.

Tłumaczami podczas spotkań byli: Alicja Marynowska III e, Dawid Komarnicki III f, Michał Przygoda III f, Milena Pociecha III f, Magdalena Pytiak III f, Szymon Leniart  II e, Jakub Małgowski II e, Bartosz Zarecki II e.

Uważam, że wizyta była bardzo wartościowa i pouczająca, a także mam nadzieję, że kolejni wolontariusze zawitają w naszym gimnazjum jak najszybciej.

Relację ze spotkań z wolontariuszkami napisała: Alicja Marynowska III e.