Vivien z Kenii i Adele z Indonezji

W dniach od 23 – 26 listopada 2014r. w naszej szkole przebywały wolontariuszki. Tym razem były to : Vivien z Kenii i Adele z Indonezji.

Do Polkowic wolontariuszki przyjechały w niedzielny wieczór. Następnego dnia uczennice z klasy 3e zaopiekowały się gośćmi i oprowadziły po szkole. W kolejnych dniach, aż do środy wolontariuszki zapoznawały uczniów klas 1, 2 i 3 z historią, kulturą, tradycjami, geografią i fauną w ich krajach. We wtorek wolontariuszki kontynuowały zwiedzanie Polkowic. Młodzież z naszego gimnazjum miała okazję bliżej zapoznać się z nieznanymi im dotąd miejscami, a nawet spróbować nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku Suahili i Bahasa Indonesia.

Cała wizyta upłynęła bardzo szybko, natomiast czasu było wystarczająco dużo, by każdy, mający okazję spotkać się z wolontariuszkami, spróbował swoich sił z języka angielskiego w praktyce. Tłumaczami podczas spotkań były uczennice z klasy 3e: Ania Itkowiak, Oliwia Matusiak i Alicja Marynowska. Wolontariuszki wyjechały dość szybko, bo już w środę po południu.

Uważamy, że wizyta była bardzo wartościowa i pouczająca, a także mamy nadzieję, że kolejni wolontariusze zawitają w naszym gimnazjum jak najszybciej.

Oliwia Matusiak i Ania Itkowiak z klasy 3E