Tydzień z technikami uczenia się

prawailewaOd poniedziałku w naszej szkole trwa „Tydzień z technikami uczenia się", który ma na celu przypomnieć podstawowe informacje o tym, w jaki sposób z sukcesem i najmniejszym wysiłkiem powiększać swoją wiedzę. Podczas godzin wychowawczych zatytułowanych: „Co ma znaczenie, gdy chodzi o uczenie...", uczniowie przypomnieli sobie podstawowe informacje o tym, jak działa mózg, pamięć, jak organizować czas i naukę w różnych okolicznościach oraz wiele innych związanych z nauką informacji. W przeciągu całego tygodnia nauczyciele podczas zajęć będą przypominać uczniom, w jaki sposób mogą zastosować mnemotechniki do nauki konkretnych zagadnień omawianych na lekcji. W czasie wychowania fizycznego, uczniowie poznają ćwiczenia zwiększające synchronizację półkul mózgowych, a co za tym idzie: poprawiające koncentrację, pamięć i ogólną sprawność umysłową oraz nauczą się stosować krótką relaksację. Nauczyciele języków obcych organizują z tej okazji specjalne konkursy językowe.

Akcją opiekuje się szkolny psycholog, pani Małgorzata Niklasińska oraz doradca zawodowy, pani Marlena Rudnicka.