20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka

20 listopada - ogolnopolskim dniem praw dzieckaW tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

20 listopada br. przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Ustanowienie 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka ma przypominać szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wspólnie z minister edukacji narodowej Joanną Kluzik-Rostkowską zachęcają dzieci i młodzież do dyskusji, zabaw oraz do ciekawych inicjatyw. Celem jest uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomnieć, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

eagle.