Starania o wejście do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

„Potrzeby młodzieży w moim powiecie" - pod takim tytułem odbyła się w Polkowickim Starostwie debata, w której wzięła udział ósemka naszych uczniów. 27 października wraz z młodzieżą z całego powiatu dyskutowali nad problemami młodzieży w powiecie. Ostatecznym celem było wyłonienie jednego reprezentanta powiatu, który zostanie radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Konferencję otworzył Wicestarosta Powiatu w Polkowicach pan Kamil Ciupak. Następnie uczestnicy w kilku grupach debatowali na zaproponowane przez siebie problemy pomysły.

Na wolny wakat do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego kandydowało pięciu uczniów z gimnazjów i liceów, w tym Marcin Tatarynowicz z klasy II C. Dobrze przygotowany do prezentacji, aktywny w dyskusji, kreatywny zebrał dużą liczbę głosów zyskując drugie miejsce, przegrywając z licealistą o 6 głosów. Jeżeli wyłoniony w wyborach kandydat nie będzie mógł pełnić swojej funkcji zastąpi go Marcin. Gratulujemy.

eagle