XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej szkoły udali się w czwartek 5 października do Częstochowy na XIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Wyjazd o 5.00 rano i późny wieczorny powrót nie zniechęciły pielgrzymów.

Tegoroczne spotkanie na Jasnej Górze rozpoczęła Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych. Eucharystię koncelebrował bp Henryk Tomasik, duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ponad pięciuset placówek, od przedszkoli po wyższe uczelnie, w sumie ok. 25 tys. osób. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Świętymi bądźcie" i było dziękczynieniem za kanonizację Papieża z Polski.

„Jesteście żywym pomnikiem Jana Pawła II" – powiedział w homilii abp Celestino Migliore. Nuncjusz apostolski w Polsce poświęcił sztandar Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Na zakończenie Eucharystii Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II złożyły Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej.

Piękna pogoda zachęciła do zwiedzenia terenu klasztoru, co nie było łatwym przedsięwzięciem ze względu na liczne tłumy pielgrzymów przybyłych w tym dniu do Sanktuarium. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną do Polkowic.

eagle