Warsztaty psychoprofilaktyczne we Wrocławiu i Sulistrowiczkach

Wtorek i środa (1 i 2 października) były tradycyjnie dla grupy uczniów z klas drugich okazją do wzięcia udziału w wyjazdowych warsztatach psychoprofilaktycznych. W tym roku uczestnicy, pod dowództwem pani pedagog Marleny Rudnickiej oraz pani psycholog Małgorzaty Niklasińskiej,  zmierzyli się z licznymi wyzwaniami.

Na początek czekała ich integracja w wiosce indiańskiej „Pocahontas", znajdującej się na obrzeżach Wrocławia. Tam, wśród licznych wyzwań, uczestnicy m.in. strzelali z łuku, przeciągali linę, pokonywali labirynt, a także przeszli rytuał oczyszczenia oraz spotkali się z peruwiańskim wodzem. Po obiedzie wszyscy dzielnie wspięli się na górę Ślężę, która niestety przywitała nas mgłą, nie pozwalając na nacieszenie oczu pięknymi widokami ze szczytu. Po kolacji odbyły się warsztaty psychoprofilaktyczne, na których grupa, pomimo zmęczenia, raźnie poszerzała swoją wiedzę. Noc była krótka i pełna niespodzianek ;).

Następnego dnia, wczesnym rankiem, czekała wszystkich wyprawa do ZOO, gdzie poza zwiedzaniem, poznaliśmy wiele cennych szczegółów na temat życia małp człekokształtnych na lekcji poprowadzonej przez pracownika ogrodu zoologicznego.

Wyprawa była bardzo udana. Wyjazd został sfinansowany przez Stowarzyszenie Charytatywne Przyjaciół Dzieci  „Słoneczko" oraz Ośrodek Pomocy Społecznej, w ramach „Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi".