Kolejny udany start reprezentantów SP 3

15.12.2018 r. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze.

W sobotę 15 grudnia uczniowie naszej placówki Jakub Machowicz i Malwina Raczyńska  wzięli udział w ostatnich w tym roku kalendarzowym zawodach strzeleckich dla młodzików. Był to Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki rozgrywany na obiektach strzeleckich KS Gwardia Zielona Góra. Dla Malwiny był to debiut na imprezie tej rangi i w takiej obsadzie, dla Kuby ostatnie zawody w tej kategorii wiekowej. Od stycznia awansuje do grupy juniorów młodszych. W ramach turnieju przeprowadzane były tylko konkurencje pneumatyczne. Nasi reprezentanci wystartowali w konkurencji Ppn40 czyli pistolecie pneumatycznym odpowiednio młodziczek i młodzików. Malwina spisała się doskonale zajmując piąte miejsce. To doskonałe miejsce biorąc pod uwagę rangę zawodów oraz obsadę – zawodniczki z renomowanych klubów mających olbrzymie budżety, odpowiednią infrastrukturę, pełne magazyny sprzętu i całe sztaby szkoleniowców do dyspozycji. Malwina ma do dyspozycji tylko wyeksploatowany szkolny pistolet z niewygodną rękojeścią (jest leworęczna a pistolet jest dla praworęcznych). Co do Kuby to zakończył swoją karierę młodzika z wielką klasą. Zajął pierwsze miejsce i w konkurencji głównej i w super finale (dodatkowa konkurencja mająca urozmaicić rywalizację). Zawody te dzięki atrakcyjnej formule są ważnym elementem systemu szkolenia i rywalizacji sportowej młodych strzelców.  Malwina mogła poznać i obserwować swoje przyszłe rywalki, gdyż pełnoprawną młodziczka zostanie dopiero począwszy od stycznia czyli nowego sezonu.  Będzie miała dwa lata aby w tej grupie wiekowej rywalizować z dziewczętami z całej Polski i doskonalić swoje umiejętności.