Młodzieżowa Olimpiada Informatyczna

5 grudia 2018 r. odbył się pierwszy etap zawodów drużynowych XIII Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i składa się z trzech etapów. W tym roku przystapiło do niego 49 drużyn. Ich zadaniem było w czasie 1 godz. i 15 min. rozwiązać 8 problemów obejmujących m.in. matematykę i fizykę, a następnie napisać program w wybranym języku: Pascal lub C++. Z naszej szkoły w olimpiadzie brały udział dwie drużyny. Tworzyli je następujący uczniowie: Miłosz Brzeziński, Michał Gliszczyński, Jakub Jędrzejewski, Szymon Kłos, Jakub Machowicz, Miłosz Pępkowski i Mikołaj Sychowicz. Wszyscy są uczniami klasy gimnazjalnej IIIa i uczęszczają od dwóch lat na koło informatyczne, gdzie uczą się rozwiązywać problemy algorytmiczne i programować w języku C++.