Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

W dniach od 13 do 16 listopada 2018 r. już poraz piętnasty odbył się Miedzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr. W tym roku startowało w nim ponad 27 tysięcy uczniów, w tym 16 z naszej szkoły w dwóch grupach wiekowych: benjamin (klasy IV-VI) i junior (klasy VII-VIII i gimnazjalne). Wyniki będą znane w grudniu. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs ma charakter zadań testowych wykonywanych przy pomocy komputera. Zadania są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych problemów zwiazanych m.in. z językami, matematyką, geografią, historią i techniką. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stornie www.bobr.edu.pl.