A- A A+

Szlachetna Paczka wystartowała!

1

Wraz z moja klasą 7 B postanowiliśmy wesprzeć akcje Szlachetna Paczka i pomóc potrzebującej osobie. Wspólnie wybraliśmy cudownego człowieka jakim jest Pani Danusia (62 lata). Pani Danusia jest osobą samotną i od kilkudziesięciu lat choruje na postępujący zanik mięśni. Choroba ta tak bardzo rozwinęła się, że obecnie jest osobą siedzącą na wózku inwalidzkim, z trudnością porusza kończynami górnymi i palcami. Reszta ciała jest bezwładna. Pani Danusia pomimo swojej choroby nie poddaje się. Jest osobą szczęśliwą, uśmiechniętą, cieszącą się każdym przeżytym dniem. Gdy przychodzą do niej osoby, borykające się ze swoimi problemami, Pani Danusia jest jak plaster miodu na trudno gojące się rany. Pani Danusia najbardziej potrzebuje pieluchomajtek na rzepy, materaca zmiennociśnieniowego  (koszt takiego materaca to ok 1400 zł.) i mikrofalówki. Z moją klasą i kołem wolontariatu przeprowadzimy akcję sprzedawania tostów, ciast itp. to może uda nam się zebrać na pieluchomajtki i mikrofalówkę. Zbiórka też trwa wśród pracowników i nauczycieli naszej szkoły. Razem możemy więcej! Oprócz powyższych potrzeb dla Pani Danusi przyda się żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, warzywa w puszkach, dżem. Środki higieniczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący,  pasta do zębów, szampon. Bardzo Was proszę Drodzy Uczniowie jeśli to możliwe przynoście do swoich wychowawców produkty żywnościowe i środki higieniczne. Możemy realnie pomóc, im jest nas więcej tym lepiej bo pomoc jest wtedy bardzo konkretna. Produkty zbieramy do 30 listopada. Za każdą pomoc serdecznie dziękuję.

Rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, którzy już wsparli Szlachetną Paczkę mówimy: WIELKIE DZIĘKI, JESTEŚCIE WSPANIALI.

                                                    Amelia Grodecka z klasą 7B