KOLEJNI UCZNIOWIE NA EUROWEEKU

W dniach od 16 do 20 maja 2016r. klasa 1a i 1d oraz kilka uczennic z klas 2 i 3 pojechali na Euroweek do Międzygórza.

Wyjechaliśmy 16 maja o 11: 00 spod szkoły. Jechaliśmy około 4 godzin. Po drodze zatrzymaliśmy się w Kłodzku. Zwiedziliśmy tam podziemne lochy. Około 16: 00 ruszyliśmy w dalszą drogę. Na miejscu byliśmy około 18:00. Zatrzymaliśmy się w domu wczasowym "Słoneczna". Po zjedzeniu kolacji poszliśmy na salę konferencyjną, żeby poznać wolontariuszy. Byli tam m.in. Emir, Mr Masakra, Lisette "Super piękna", Memo.

Od drugiego dnia, aż do końca wyjazdu mieliśmy cały czas zajęcia, które prowadzili wolontariusze. Zajęcia polegały na: pracy w grupach, karaoke oraz słuchaniu wykładów różnych krajach. W trzecim dniu, po śniadaniu, pojechaliśmy na wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej i Polanicy. W Bystrzycy Kłodzkiej zwiedziliśmy Muzeum Zapałek, a w Polanicy widzieliśmy park zdrojowy i pijalnię wód.

Bystrzyca Klodzko

W czwartym dniu o 11: 00, poszliśmy na wycieczkę w góry. Przeszliśmy około 7 km. Pod szczytem Igliczna znajduje się uroczy kościółek, który, oczywiście odwiedziliśmy. Prawie codziennie wieczorem mieliśmy dyskotekę. W czasie powrotu do domu zatrzymaliśmy się w Ząbkowicach Śląskich. Zwiedziliśmy ruiny zamku, krzywą wieżę oraz wysłuchaliśmy historii opowiedzianych przez przewodników. Dowiedzieliśmy się, że przed wojną miasto nazywało się Frankenstein. Podobno Mary Shelley, autorka książki o Frankensteinie, zainspirowała się pewną okrutną historią, która wydarzyła się w tym małym dolnośląskim miasteczku. Dalsza podróż przebiegła sprawnie i w Polkowicach byliśmy około 17:00.

Moim zdaniem było bardzo ciekawie i wesoło. Można było podszkolić język obcy, bo mówiliśmy tam tylko po angielsku. Poznaliśmy również wielu miłych ludzi. Z chęcią wybrałabym się tam jeszcze raz.

Aleksandra Wacińska kl.3b